AMBASADOR ZŁOŻYŁ LISTY UWIERZYTELNIAJĄCE PREZYDENTOWI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI

Poland IJB

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce J.E. Pan Nemekh Bataa złożył listy uwierzytelniające w dniu 7 września 2015 na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polski J.E. Pana Andrzeja Dudy.

Podczas spotkania z Prezydentem Polski, Ambasador przekazał serdeczne pozdrowienia od Prezydenta Mongolii Tsakhiagiin Elbegdorj.

Ambasador podkreślając korzystne warunki prawne dla inwestorów krajowych i zagranicznych po przyjęciu nowej ustawy o inwestycjach w Mongolii wezwał stronę Polską do współpracy w dziedzinach:  górnictwa, rolnictwa, infrastruktury oraz w przemyśle lekkim.

Ambasador również wyraził nadzieję, iż strona polska w najbliższym czasie odtworzy placówkę dyplomatyczną w Mongolii w celu rozszerzenia współpracy gospodarczej i kontaktów między obywatelami obu krajów.

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że będzie wspierał działalność Ambasadora na rzecz rozwoju i poszerzania współpracy dwustronnej.

Oprócz spraw bilateralnych strony wymieniły poglądy na temat współpracy na arenie międzynarodowej, to jak w operacjach pokojowych oraz w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Pan Nemekh Bataa został pierwszym Ambasadorem, który złożył listy uwierzytelniające nowo zaprzysiężonemu Prezydentowi Polski.

Mongolia i Polska nawiązały stosunki dyplomatyczne 14 kwietnia 1950 r.

Żródło fotografii: Kancelaria Prezydenta RP

Poland IJB2