Turystyka

Dlaczego warto odwiedzić Mongolię?

Mongolia znajduje się w samym sercu Azji, na terenie między chińskim „Wschodem” a ogromnymi dzikimi przestrzeniami rosyjskiej Syberii. Na tych rozległych, słabo zaludnionych terenach rozciągają wspaniałe widoki i malownicze krajobrazy dziewiczej przyrody, a życie koczowników jest w wielu aspektach niezmienione od czasów Czyngis-chana i Wielkiego Imperium Mongolskiego. Tu, gdzie przetrwanie człowieka nadal zależy od natury, podczas wycieczek po Mongolii odnajdziesz, tak bardzo cenione przez każdego Mongoła bezkres otwartej przestrzeni, nietkniętą dziewiczą naturę, czyste powietrze i wodę.

Znaczne rozmiary Mongolii, 19-tego co do wielkości kraju na Świecie, oferują ogromnej różnorodności krajobrazy, i dużo miejsca dla gości. Niezmierzone przestrzenie rozległego stepu, domu pasterzy i słynnych mongolskich koni, stykają się z wysokimi górami lodowcowymi, nieprzeniknionymi lasami i krystaliczne czystymi głębokimi jeziorami. Jak za czasów Wielkiego Mongolskiego Imperium Czyngis-chana, która rozciągało się od Japonii do Węgier, Mongolia dziś pozostaje miejscem zróżnicowanym kulturowo i przyrodniczo. Oferuje prawie z nieograniczone możliwości eksploracji przygód.

Najlepsze szlaki turystyczne i atrakcje Mongolii są podzielone na 6 głównych kierunków według ich lokalizacji geograficznej: Ułan Bator i okolice, Południowa Mongolia – region Pustyni Gobi, Mongolia Zachodnia, Mongolia Centralna, Mongolia Północna oraz Mongolia Wschodnia – Wielka Równina Wschodniomongolska. Ponadto istnieje wiele możliwości dla wyjątkowych wycieczek i atrakcji, takich jak jazda konna i na wielbłądzie, podglądanie dzikiej przyrody i obserwacja ptaków.

Jak Mongolia ma wiele atrakcji dla turystów, tak samo istnieje wiele instytucji oferujących swoje usługi w zakresie turystyki, włączając w to organizacje pozarządowe i tour-operatorów. Główną z nich jest Mongolskie Narodowe Centrum Turystyki (MNCT).

Mongolskie Narodowe Centrum Turystyki jest przedsiębiorstwem państwowym, powstałym na podstawie Rozporządzenia Rządu nr 152 z 2009 roku. Głównymi celami Centrum są odpowiedzialność za realizację i regulację wyznaczonej przez Państwo polityki turystycznej, promocja Mongolii, prowadzanie badań rynku turystycznego, organizacja szkoleń i realizacja różnych projektów. Centrum organizuje wiele imprez dla zagranicznych turystów przez cały rok.

Ceniona przez swój naród i nieskażona w swej piękności, Mongolia czeka na odkrycie przez Ciebie!

Aby uzyskać więcej informacji na temat turystyki, odwiedź następujące strony internetowe.

http://mongoliantourism.gov.mn/events-2014/

http://mongoliantourism.gov.mn/main-menu/tourists/tour-operators/